ÖZGÜRLÜK YOLU GERÇEK "ROUTE 66"

Route 66 Motosiklet Turu

Dünyaca ünlü Route 66 motosiklet turu, "Amerika'nın Mainstreet'i" veya "Ana Yolu" olarak bilinen orijinal Route 66'ya gidiyoruz. Chicago’dan Los Angeles’a 4490 KM uzunluğundaki Route 66’da üç zaman dilimini ve 8 eyaleti motosikletlerimiz ile geçiyoruz. Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Teksas, New Mexico, Arizona ve California. Route 66, göçmenlerin, hayalperestlerin ve batı yolunu keşfeden kuşakların yıllar boyunca vazgeçemedikleri yolu olmuştur. 1950’li yıllarda, Batı’nın sınırını tecrübe etmek için binlerce otomobil birbiri ardına yol aldı bu yolda. Oteller, moteller, benzin istasyonları, klasik restoranlar ve "Yeni" Amerika yol boyunca size eşlik ediyor. Route 66'nın klasik yollarının, restoranlarının, benzin istasyonlarının ve nostaljik simgesel yapılarının çoğu, 1950’lerde olduğu gibi korunmakta. Ünlü ve nostaljik Route 66, motosiklet turu için cennetten yaratılan bir yol güzergahı. Basitçe ifade etmek gerekirse, bu Amerika'nın en ihtişamlı motosiklet turu!

1.Gün; Chicago, IL – Varış / 0 KM

Rüzgarlı Şehir'e Hoşgeldiniz! 'Prairie Paris'i' olarak adlandırılan Chicago, Büyük Göl şehirlerinin en büyük ve en heyecan verici şehridir. Michigan Gölü boyunca çarpıcı bir siluetin yanı sıra, en iyi müzelere, restoranlara ve kafelere, kentin güçlü caz ve blues mirasına saygı duyan sayısız bar ve gece kulübüne sahiptir. İlk güne ait bu gecedeki Oryantasyon Toplantısında arkadaşlarımız ve Tur Rehberleri ile tanışacağız, ardından hayallerimizdeki Route 66 yolculuğunu başlatmak için harika bir Karşılama Yemeğine katılıyor olacağız!

2.Gün; Chicago, IL – Springfield, IL / 299.2 KM

Bu sabah motosikletlerimizi alıyoruz ve Amerikan’ın en büyülü seyahatine çıkıyoruz. Efsanevi Güzergah Route 66’ya, EagleRider merkezinin hemen önünden başlayarak, Pasifik Kıyısı'na varmadan önce Illinois eyaletini geçiyoruz.  Chicago'dan yola devam ederken Pontiac Patikasına ve aynı zamanda yol üstünde bizi bekleyen Route 66 Tır Müzesine giriş yapacağız. Bu Tır müze, motosiklet tutkunlarının kesinlikle görmesi gereken bir yerdir!

3.Gün; Springfield, IL – St. Louis, MO / 185.6 KM

Bugün St. Louis'e yöneliyoruz! Öncelikle Ana Yol'un 2 şeritli kısımlarında kalacağız, tarlaları ve Amerika'nın kalbini temsil eden küçük kasabaları geçiyoruz. St. Louis'e gelişimiz, RT 66'nın Mississippi Nehri'ni geçtiği ve orijinalliğini günümüze kadar koruyan Rocks Zinciri Köprüsü'nden geçeceğiz. Bugün "Batıya Açılan Kapı", St. Louis'e giden kısa yolculuğun keyfini çıkarın. Bu muhteşem şehir, güçlü Mississippi Nehri kıyıları boyunca uzanmaktadır ve ülkedeki en iyi canlı müzik ve Barbekü partilerine ev sahipliği yapmaktadır.

4.Gün; St. Louis, MO – Joplin, MO / 536 KM

Sabah erken kalkıp önce uzun cadde boyunca yürümenizi ve yola çıkmadan önce Mississippi Nehrinin muhteşem manzarası eşliğinde St. Louis Kemerinden geçerek bu büyülü ortamın tadını çıkarıyoruz.  Otelimize hızlıca yerleşip, muhteşem manzarası ile Missouri tepelerinin tadını çıkarıyoruz. Fanning'de yer alan dünyanın En Büyük Sallanan Sandalyesinde duracak ve virajlı yollarda yolumuza devam ediyor olacağız. Gece ise, 2011'de çok büyük bir kasırga tarafından vurulmuş olan Joplin'de kalmaktan keyif alacağız. Belki bu gece yerlilerle takılırız ve büyük bir kasırgayı yaşamış olmanın nasıl bir şey olduğu hakkında bazı şaşırtıcı hikayeler duyarız!

5.Gün; Joplin, MO – Oklahoma City, OK / 408 KM

Joplin’den batıya doğru tepelerden ve atların ülkesi olarak bilinen Oklahoma’dan geçeceğiz, aynı yol üzerinde Miami, Claremore ve Catoosa’yı geçerken, Tulsa’ya varmadan önce efsanevi Mavi Balina’ya ev sahipliği yapan bölgeyi göreceğiz. 1830'larda, Choctaw, Chickasaw, Seminole, Creek ve Cherokee de dâhil olmak üzere, bu toprakların çoğu Federal Hükümet tarafından "kullanılamaz" olarak değerlendirildi çeşitli yerli kabileler sömürgeleştirildikten sonra oralarda yaşamaya devam ettiler. Bu akşam, Route 66’nın kalbi ve ruhu olan Oklahoma’da kalacağız! Geceleri hareketli olan bu şehirde restoranlar, barlar ve mağazalarla dolu, şehrin göbeğindeki Bricktown kasabasında eğlenebilirsiniz.

6.Gün; Oklahoma City, OK – Amarillo, TX / 425.6 KM

Bu sabah Oklahoma'nın toprakları içerisinde yer alan ve Route 66'nın en eski yerlerinden bazılarını geziyoruz. Bir zamanlar bufalo sürüleri ülkesiyken, 66'nın bu bölümü 1860'larda sığır sürülerini Teksas'a kadar sürmek için kullanılan büyük sığır parkurlarından bazılarını geçiyor olacağız. Abilene, Kansas'ta bir demiryolu duvarı. Yukon ve El Reno'dan geçen Chisholm Duruşmasının bir bölümü boyunca gezeceğiz ve Clinton'daki şaşırtıcı Route 66 Müzesi'nde duracağız. Öğle yemeğinden sonra, sınırı Ovalar'ın en güneyindeki Teksas Panhandle'a geçiyoruz. Amarillo'daki Big Texan Steakhouse'da, Teksas'taki en iyi bifteklerin tadını çıkarma şansımız olacak!

7.Gün; Amarillo, TX – Santa FE, NM / 484.8 KM

Bugün Texas'tan ayrılıyoruz ve New Mexico'daki “Enchantment Land” e gidiyoruz. Dünyaca ünlü Cadillac Ranch'ı geçtikten sonra, Adrian, Teksas'taki RT 66'nın orta noktasında duracağız! Ve bir ayağı New Mexico'da, ve bir diğeri de Teksas'ta olan hayalet kasaba Glen Rio'da durmaya ne dersiniz? Oradan Comanche Kızılderililerinin ülkesine giriyoruz; burada dağlar, kaktüsler ve çamlar, New Mexico merkezindeki Yüksek Ovalara ve Santa Fe'nin yüksekliğine doğru giderken manzarayı tanımlıyor. Santa Fe, Amerika’nın en eski ve en güzel şehirlerinden biri ve önümüzdeki iki gece için konaklayacağımız yer olacak.

8.Gün; Santa FE, NM – Free Day / 0 KM

Bugün, yaklaşık 400 yıllık kentin kendine özgü lezzetlerini değerlendirmek ve tadını çıkarmak için boş zamanımız olacak. Buradaki kültürlerin karışımı, New Mexico’nun başkenti ile yakından bağlantılı olan güneybatı mimari tarzında belirginleşiyor. Belki nehir vadisi boyunca eski Amerikan Kızılderili şehri Taos'a doğru bir gezintiye çıkmak, gün doğumunda sıcak hava balonlarıyla gezmek veya bir dağ ya da kanyon yolunda at sırtında bir gün boyunca kovboy oynamak isteyebilirsiniz. Santa Fe, tüm bu fırsatları ve daha fazlasını sağlıyor olacaktır.

9.Gün; Santa FE, NM – Gallup, NM / 466.6 KM

Bu sabah güneye, eyalet nüfusunun üçte biriyle New Mexico’nun en büyük şehri olan Albuquerque’ye gidiyoruz. Albuquerque, New Mexico'nun merkezine yayılan ve doğu - batı karayolu ve tren yolları ile hem Rio Grande'yi hem de güneydeki Meksika'ya giden eski yolu kapsar. Rio Grande'yi geçip batıya - açık ülkeye ve Navajo vahşi doğasının renk tonlarına yöneliyor olacağız. Eski bir demiryolu kasabası olan Grants 66'dan, Cibola Ulusal Ormanı boyunca ünlü Route 66 kasabası Gallup'a doğru yol alacağız. Gallup'taki birçok bisikletçinin dostu otellerinden birinde, dünyanın dört bir yanından pek çok arkadaşınızla birlikte konaklamanın tadını çıkaracağız.

10.Gün; Gallup, NM – Grand Kanyon, AZ / 452.8 KM

Bugün, muhteşem manzara ve ikonik Route 66 duraklarıyla dolu başka bir büyük gün. Sınırdan Arizona'ya geçiyoruz ve erozyonla ortaya çıkmış devasa ağaçların fosilleşmiş tarih öncesi bir ormanı olan Petrified Forest National Park'a gidiyoruz. Çok etkileyici ve muhteşem bir manzara ile karşı karşıya olacağız. Bu etkileyici manzarayı keşfetmek için Petrified Forest NP'den ayrılarak, Holbrook'daki Wigwam Hotel'e daha batıya gidiyoruz ve Winslow'da kısa bir mola vermek için duruyoruz! Grupların çoğu Flagstaff veya Williams, Arizona'da dururken, gecemizi Büyük Kanyon'un Güney Jant'ından sadece bir mil uzakta geçireceğiz! Bu gece elimizde soğuk bir içecekle oturacak ve Büyük Kanyon'un Güney tarafından batan güneşin tadını çıkaracağız. Rüya gibi!

11.Gün; Grand Kanyon, AZ – Laughlin, AZ / 409.6 KM

Büyük Kanyonu gerçek bir kuş bakışı ile görmek isteyenler için Güney Rim'in kalbine sabah helikopter yolculuğu ayarlayabiliriz. Büyük Kanyon'dan ayrılarak, Colorado Nehri kıyısındaki Laughlin otelimize gelmeden önce Route 66 ana Yolunun üzerindeki, ünlü Seligman, Hackberry, Kingman ve Oatman kasabalarından geçiyor olacağız.

12.Gün; Laughlin, AZ – Las Vegas, NV / 206.4 KM

Bugün, Las Vegas'ın inanılmaz manzaralarına ve şehrin muhteşem seslerine tanık olabilmek için küçük bir yoldan hızlı bir yolculuk yapıyoruz! Bu sabahki yolculuğumuz bizi Mojave Çölü'nün ilk gerçek güzelliği ile ünlü Hoover Barajı'na doğru gezintiye çıkaracak! Vegas'taki zamanınız kısa olabilir, ama kesinlikle buna değecek zaman geçireceğiz! Route 66'ya kaldığımız yerden devam edebilmemiz için uykuya ihtiyacımız olacak…

13.Gün; Las Vegas, NV – Victorville, CA / 451.2 KM

Bugün sınırı geçtikten sonra, Route 66 daki son rotamız olan California'ya doğru yola koyuluyoruz! Güney Kaliforniya'daki en etkileyici manzaralardan bazılarını sunan Mojave Çölü'nü geçtikten sonra Amboy ve Ludlow'un duraklarında molalar verip, bu büyük çöl alanında ilerlemeye devam ediyoruz.  Motosikletlerinizi sürerken, bu yoldan ilk geçen Route 66 gezginlerinin nasıl bir yolculuk yaptıklarını hayal edebiliriz. Bu gece, Route 66 / Ana Yoldaki son gecemizi kutluyoruz.

14.Gün; Victorville, CA – Los Angeles, CA / 198.4 KM

Bugün son rotamıza doğru yola çıkıyoruz.  Santa Monica İskelesi ve yolun sonu! Oraya ulaşmak için önce Angeles Crest Otoyolunun 66 mil yolunu geçerek, Angeles Ulusal Ormanı'nın dağlık arazisinde değişik bir sürüş keyfi yaşayacağız. Bu otoyol, güney Kaliforniya'daki en iyi motosiklet sürüşlerinden biri olarak kabul edilir ve 2300 metrenin üzerine çıkar. Ardından, Los Angeles Havzası'na doğru iniyoruz ve Pasifik Okyanusu'na doğru yolumuza devam ediyoruz. Sürücüler, her zaman Santa Monica İskelesi'ndeki “İzin Sonu” işaretinde durduklarında değişik duygulara kapılırlar. Çoğu insanın sadece hayalini kurduğu bir yolculuğu tamamlamamış olmanın sevinci ve neşesini yaşarken aynı zamanda bu maceranın sona erdiğini bilmek sizi duygulandıracaktır. Bu gece, yol arkadaşlarımız ile yolculuğumuzun vedasını güzel bir yemek ile kutluyor olacağız!

15.Gün; Los Angeles, CA – Departure / 0 KM

Bugün, heyecan verici seyahatimiz Los Angeles'ta sona eriyor. Bir sonraki rotada görüşmek üzere!

Tur Programına Ait Önemli Notlar

 1. Thy uçuşunu tercih edecek olan katılımcıların turun kalkış tarihinden 1 gün önce Chicago’da olmaları önerilir. Bu bir günlük ekstra konaklama ve transfer ücreti tur fiyatına dahildir.
 2. Sürücü tura başlarken motosikletini dolu depo teslim alır ve dolu depo teslim eder. Dolu depo teslim edilmeyen motosiklet için 35.00 usd ceza öder.
 3. Tüm sürücüler mutlaka 21 yaşından büyük olmalıdır.
 4. Tüm sürücüler mutlaka motosiklet ehliyeti sahibi olmalıdır. A, A1, A2
 5. Tüm sürücüler katıldıkları tur tarihindeki olumsuz hava koşullarını otomatik olarak kabul ederler.
 6. Tüm tur boyunca bir destek aracı tura eşlik ediyor olacaktır. Destek aracı her bir sürücü için, bir adet bavul, bir küçük el bagajı, su, ilk yardım çantası ve alet çantası taşır. Sadece bir adet motosiklette yine araçta yedek olarak bulunur.
 7. Arzu eden sürücüler kendi ekipmanları ile tura katılabilirler.
 8. Los Angeles’ta fazladan birkaç gün geçirmek isterseniz otel ve indirimli motosiklet kiralama taleplerinizi lütfen belirtiniz.
 9. 2020 ve 2021 yılına ait diğer tarihler ve fiyatlar için acentamız ile irtibata geçebilirsiniz.
 10. Seçeceğiniz tarihlerde ki tur kayıt işlemi için rezervasyon talebinize istinaden 5 iş günü içerisinde turun toplam bedelinin 1/3’ü ödenmelidir. Kalan ödeme tutarı turun kalkış tarihinden en az 65 gün öncesinde tamamlanmalıdır.
 11. Turun kalkış tarihine 45 günden az kalan talepleriniz için müsaitlikler kontrol edilecektir.
 12. Turun kalkış tarihine 45-36 gün kala yapılan iptallerde %50 ceza uygulanmaktadır.
 13. Turun kalkış tarihine 35 gün ve altında kalan günler içinde yapılan iptallerde %100 ceza uygulanmaktadır.

ÖZGÜRLÜK YOLU GERÇEK "ROUTE 66"

24 Eylül 2020
14 Gece 15 Gün
Kişi Başı 4999.00 USD
Tek Kişi 0.00 USD
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

3* ve 4* motosiklet dostu oteller

ULAŞIM BİLGİLERİ

Tur paketine uluslararası uçak fiyatı dahil değildir.Ulaşım detayları münferit tercihlere göre tura katılacak olan misafirler tarafından belirlenir.