LONDRA TURU

1.GÜN İSTANBUL / LONDRA

Sabah saat 09.00 İstanbul Yeni Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK1985 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.25’de Londra’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.35’te Londra’ya varış. Alanda karşılamanın ardından otobüsümüze binerek şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Westminster ve Buckingham Sarayları, Parlamento Binası, Amiral Nelson Anıtı, Big Ben, Westminster Köprüsü ve Manastırı, Trafalgar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN LONDRA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra tur olarak düzenlenecek olan Oxford & Windsor & Bichester Outlet turuna katılabilirler.(105 EURO) Bu turumuzda Avrupa’nın en iyi Ortaçağ yapımı binaların olduğu düşsel bir atmosfere sahip üniversite şehri olan Oxford göreceğiz eğer sıkı bir Harry Porter hayranıysanız pek çok tanıdık mekan görebilirsiniz. Öğlen yemeğinin ardından İngiltere’nin en popüler alışveriş köyü olan Bicester Village gidiyoruz. Dünyaca ünlü markalara ait yaklaşık 160 mağazanın tek çatı altında toplandığı popüler outlet merkezinde yıl boyunca %60’a varan indirimler ile alışveriş imkanı sunmaktadır. Ayrıca kaliteli cafe ve restoranlarıyla ziyaretçilerine keyifli zamanlar vadediyor. Alışveriş turumuz sonrası günümüz İngiliz Kraliyet ailesinin hanedan adını taşıyan ve yazlık saraylarının bulunduğu Windsor’a turu ile devam edecektir. 5 hektarlık alan üzerine kurulmuş olan 100 yıllık yazlık saray Kraliçe burada olmadığı zamanlarda ziyarete açıktır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra tur olarak düzenlenecek olan ortaçağ atmosferinde akşam yemekli Royal Banquet & Show turuna katılabilirler. (80 EURO) Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN LONDRA

Kahvaltının ardından serbest zaman, arzu eden misafirlerimiz ekstra tur  olarak düzenlenecek olan London Eye  Madame Tussaud ve Thames Cruise turuna katılabilirler. (140 EURO) Londra şehir merkezine yapacağımız bu turumuzda Londra’nın simgesi haline gelmiş 135 metre yüksekliğe ulaşan dönme dolapta geçireceğimiz zaman diliminde Thames nehri kenarına konumlanmış eserlerin görsel şöleninin tadını çıkarıyoruz. Sonrasında Dünyaca ünlü kişilerin balmumu heykellerinin bulunduğu Madame Tussaud’ta balmumundan yapılmış İngiliz Kraliyet ailesi ile tören eşliğinde fotoğraf çekilebilirsiniz. Ardından Thames Nehri üzerinde tekne ile yapılacak tur ile tarihi Londra’yı göreme fırsatını buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN LONDRA / İSTANBUL

Sabah, otelde alacağımız kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının TK1972 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.45’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.40’ta İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Oxford & Windsor & Bichester Outlet Turu 105.00 EURO

Royal Banquet & Show 80.00 EURO

London Eye  Madame Tussaud ve Thames Cruise  Turu 140.00 EURO

NOTLAR VE GENEL ŞARTLAR
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Solis Turizm turun kalkışına en geç 21 gün kala tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisinin verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli otellerin bulunduğu durumlarda otellerin kategori ve isimleri gezi hareketinden 48 saat önce Solis Turizm tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Solis Turizm tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dâhil olan şehir turları, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Solis Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Solis Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Solis Turizm misafirleri Solis Turizm sorumluluğundadır.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı GEST Travel yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Solis Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup Solis Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin müsait olması durumunda verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini TUR içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

LONDRA TURU

29.10.2020 - 01.11.2020
3 GECE 4 GÜN
Kişi Başı 599.00 EURO
Tek Kişi 849.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

4* Otel

ULAŞIM BİLGİLERİ

29 Ekim 2020

İstanbul / Londra TK1985 13:25 - 14:35

02 Kasim 2020

Londra / İstanbul TK1972 17:45 - 00:40