İSPANYA & FRANSA TURU

1.GÜN İSTANBUL / TOULOUSE

Saat 11:30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1805 tarifeli seferi ile saat 14.00’da Toulouse ‘ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 16:00’da varışımızın ardından alanda karşılanma sonrası panoramik şehir turumuz başlıyor. Toulouse, Fransa’nın en büyük dördüncü şehridir, aynı zamanda Avrupa’nın en önemli havacılık üssüdür ve aynı zamanda Avrupa Uzay çalışmalarının merkezidir. Toulouse hem kültürü hem tarihi ile Avrupa‘nın en güzel şehirlerinden biridir. Biz şehir turunda genel hatlarıyla şehri tanıyoruz, göreceğimiz yerler arasında Unesco miras listesinde yer alan Midi Kanalı ve St.Sernin Bazilikası ‘da bulunmaktadır. Turumuz sonrası otelimize transfer. Odaların alınmasından sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN TOULOUSE – ANDORRA – BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte Andorra‘ya doğru hareket ediyoruz. Andorra, Fransa İspanya arasında bulunan dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Muhteşem doğasının yanı sıra özellikle kış aylarında kayak merkezi olarak ilgi çekmektedir. Ayrıca gümrüksüz alışveriş imkanı olduğu için belli ürünlerde çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Andorra‘nın ardından Barselona ‘ya hareket ediyoruz. Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği, Gaudi‘nin Şehri, Katalanların başkenti olan Barselona şehrini genel hatlarıyla tanıyacağımız panoramik turumuz Montjuic tepesinden Barselona manzarasını izleyerek başlıyor. Montjuic tepesine çıkarken aynı zamanda büyük fuar zamanında yapılmış İspanyol Köyü, 1992 Barselona olimpiyatlarına ev sahipliği yapmış Olimpiyat stadı da göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında Barselona şehir merkezinden geçerek eşsiz plajların yer aldığı sahilden şeridini görüyoruz. Sonrasında meşhur La Rambla Caddesi ve Gotik Mahallesi de görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize varış. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN BARCELONA

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Girona & Figueres turuna çıkıyoruz. Katalan bölgesinin ikinci büyük şehri olan Girona özellikle İspanyol Yahudi cemaatinin yüzyıllardır yaşadığı hem tarihi hem de birbirinden güzel sokakları ile ilginizi çekecek olan bir Ortaçağ şehridir. Girona turunun ardından Figueres’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Figueres ünlü ressam Salvador Dali’nin yaşadığı şehirdir ve pek çok alanda ilkleri barındıran Dali müzesi ile ünlüdür. Dali müzenin oluşturulmasıyla bizzat ilgilenmiş ve her bir detayına kendisi karar vermiştir. Bu büyük dahi’nin müzesini gezerken eserlerinden fazlasıyla etkilenebilirsiniz. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN BARCELONA – BİLBAO

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte Bilbao‘ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Rioja vadisini ve İspanya’nın bambaşka yönünü göreceksiniz. Yol manzaraları değişecek, içinden geçeceğiniz köyler daha romantikleşecek. Sonrasında Rioja Vadisinin en güzel köylerinden biri olan Laguardia ‘da mola veriyoruz. Bu güzel köyü gezip öğle yemeğini yedikten sonra Bilbao ‘ya hareket ediyoruz. Bilbao ‘ya varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz. İspanya içinde ayrı özerk yönetime sahip olan Bask bölgesi kültürüyle, tarihiyle, yaşam şekli ile İspanya’nın diğer bölgelerinden ayrılmaktadır. Panoramik Bilbao şehir turunda şehri genel olarak tanıyacağız. Tarihi merkezde yürüyüş yapıp Katedrali, eski dar sokakları, birbirinden güzel evleri göreceğiz. Bilbao ’nun simgesi olan farklı mimari yapısıyla ilgi çeken Guggenheim Müzesini görüyoruz. Ardından yeni şehrin içinden geçip turumuzu bitiriyor ve otelimize geçiyoruz. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN BİLBAO

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Santander turuna çıkıyoruz. Santander, Bask bölgesi dışında yer alan Kuzey İspanya’nın önemli bölgelerinden biridir, Santander şehri ve çevresi genel olarak aynı isimle anılmaktadır. İlk durağımız Santander, deniz kenarında yer alan Santander önemli bir liman şehridir. Burada aracımızla şehri gezdikten sonra Katedralde mola veriyoruz. Sonrasında plajlarının olduğu bölgeden geçip yine manzarasıyla sizi büyüleyecek olan Deniz Fenerine gidiyoruz. Burada vereceğimiz molanın ardından Santiana Del Mar kasabasına gidiyoruz. Burası doğanın içinde tarihi bir kasaba. Özellikle manastırı ile ünlü kasabada yürüyüş yapıyoruz. Kendinizi ortaçağ köyünde hissedeceğiniz Santiana Del Mar ‘da aynı zamanda öğle yemeği içinde vaktimiz olacak. Yöresel restoranlarda nefis bir yemek yiyebilirsiniz. Ayrıca serbest zaman sırasında manastırın içini de gezebilirsiniz. Sonraki durağımız ise ortaçağın çok gerilerindeki hayatların izini sürebileceğimiz Altamira mağaraları. Tarih öncesi döneme ait duvar resimlerinin bulunduğu dünyaca önemli bu mağaralar 1879 yılında şans eseri bulunmuştur. Burada tarih önceki dönemlerde yaşam şekilleri ile bilgiler elde edebiliyoruz ayrıca duvarlarda yer alan resimler bu alanda ilk bulunan resimlerdendir. Altamira mağaralarında büyüleneceğinize eminiz. Altamira ‘nın ardından Bilbao’ya dönüşe geçiyoruz. Yol üzerinde yer alan Castro Urdiales ‘te molamız olacak. Deniz kenarında yer alan bu köyde, eski kaleyi görebilirsiniz, ayrıca sahil şeridinde yer alan birbirinden keyifli kafelerde bir şeyler içebilirsiniz. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN BİLBAO - BORDEAUX

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte San Sebastian üzerinden Bordeaux’a doğru yola çıkıyoruz. Kuzey İspanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan San Sebastian özellikle plajlarıyla ünlüdür ve Avrupa sosyetesinin gözde uğrak yerlerinden biridir. Tarihi yapıları, kiliseleri, alışveriş merkezleri, özellikle deniz kenarında yer alan balık restoranları, küçük kafeleri ile San Sebastian‘da görülecek çok şey var. Sonrasında İspanya – Fransa kıyı şeridini takip edip muhteşem manzaralar eşliğinde yolculuğumuza devam ediyoruz. Bordeaux ‘a varışımızın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan tarihi merkezi gezip şehri genel hatlarıyla tanıktan sonra otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN BORDEAUX – TOULOUSE / İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte Toulouse Havalimanına doğru hareket. Varışımızın ardından bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yollarının TK1804 sayılı tarifeli seferi ile saat 12.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 16.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Yok!

NOTLAR VE GENEL ŞARTLAR
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Solis Turizm turun kalkışına en geç 21 gün kala tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisinin verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli otellerin bulunduğu durumlarda otellerin kategori ve isimleri gezi hareketinden 48 saat önce Solis Turizm tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Solis Turizm tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dâhil olan şehir turları, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Solis Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Solis Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Solis Turizm misafirleri Solis Turizm sorumluluğundadır.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı GEST Travel yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Solis Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup Solis Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin müsait olması durumunda verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini TUR içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

İSPANYA & FRANSA TURU

04.07.2020 - 10.07.2020
6 GECE 7 GÜN
Kişi Başı 1190.00 EURO
Tek Kişi 1490.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

4* Oteller

ULAŞIM BİLGİLERİ

04 Temmuz 2020

İstanbul / Toulose TK1805 14:00 - 16:00

10 Temmuz 2020

Toulouse / İstanbul TK1804 12.10 - 16.45