ENDÜLÜS & MADRİD TURU

1.GÜN İSTANBUL / MALAGA

Sabah saat 05.30’da İstanbul Havalimanı’nda buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1305 tarifeli seferi ile saat 08.10’da Malaga’ya hareket. Yerel saat ile 11.55’te varışımızın ardından alanda karşılanma sonrası panoramik şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda  ilk olarak Eski şehri, Malaga katedrali ve çevresi, Calle Marques de Larios caddesi ve eski Malaga sokakları görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN MALAGA - GRANADA

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte Granada‘ya doğru hareket ediyoruz. Endülüs himayesindeki İspanya döneminin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Granada şehri İslam mimarisinin en önemli eserlerinden biri olan muhteşem El Hamra Sarayına ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuzun ardından turumuza El Hamra Sarayını gezerek başlıyoruz. 1232 yılında yapılmış olan El Hamra Sarayı günümüze kadar ihtişamını koruyabilmiştir. El Hamra Sarayı turumuzu tamamladıktan sonra Granada ile kucaklaşacağız. Şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kraliçenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve molası sonrası dışarıdan göreceğimiz Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki Caferlerinde meşhur tapasları tadabilirler. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN GRANADA - SEVİLLA

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte Sevilla‘ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında İspanya’nın nüfusu 1 milyonun üzerinde olan birkaç şehrinden biri olan Sevilla’da panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi önemli yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN SEVİLLA

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Alcazar Sarayı turu için otelden hareket ediyoruz. Avrupa’nın en çarpıcı saraylarından biri olan Alcazar Sarayı günümüzde İspanya Kraliyet ailesinin resmi konutudur. Muhteşem mimarisine ve etkileyici güzellikte ki bahçelerine hayran kalacaksınız. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam Flamenko gösterisiyle günümüzü tamamlıyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN SEVİLLA – CORDOBA - MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve rehberimizin belirleyeceği saatte başkent Madrid’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde 785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camisi Mezquita’yı görüyoruz. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almış. Ardından bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi Judeira, Zafer Anıtı, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı göreceğimiz yerler arasındadır. Kısa bir serbest zamanın ardından Madrid’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Başkent Madrid’e varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın kültür başkenti de olan Madrid Pek çok müze, sarayın yanı sıra her gün pek çok sayıda gerçekleştirilen konser, tiyatro, opera gibi etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır. Madrid turumuzda meşhur Ventas Arenası, Gran Via Caddesi, Don Kişot heykeli, Madrid Bernabeu Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Toledo turu için otelden hareket ediyoruz. Toledo İspanya’nın eski başkenti olup UNESCO tarafından 1987'den beri tamamı açık hava müzesi kabul edilen Toledo şehri, 1492 senesine kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanları bir arada barış içinde barındırmış ve 16. YY. mimari değerlerini çok iyi korumuştur. Toledo Katedrali (dışarıdan), San Martin Köprüsü ve tarihi dar sokaklarını gezip kale mimarisini göreceğiz. Sonrasında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Damasquinos (Şam işi) altın el işçiliğinin yapıldığı dükkânları, meşhur demir atölyelerinde yapılmış Kılıç, bıçak vb hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alış veriş imkanı bulacağız. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

7.GÜN MADRİD

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Segovia & Avila turu için otelden hareket ediyoruz. Segovia Romalılar dönemine giden tarihi ile hala bozulmamış bir ortaçağ kentidir. Özellikle Segovia ‘da yer alan su kemerleri hala ilk günkü görkemiyle ayakta durmaktadırlar. Aynı zamanda Disney’in logosundaki şatonun esinlendiği sanılan Alcazar Kalesi de yine göreceğimiz yerler arasında. Segovia ‘nın ardından yine bir ortaçağ kenti olan Avila ‘ya gidiyoruz. Avila ise çevresi nehirlerle çevrili, etrafında ortaçağ döneminden kalma surların yer aldığı bir kale şehridir. Sokaklarında yürürken geçmişe gideceğinize eminiz. Katedral, Kale, surlar gezeceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN MADRİD - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1858 sefer sayılı uçuşu ile saat 11:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Yok

NOTLAR VE GENEL ŞARTLAR
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Solis Turizm turun kalkışına en geç 21 gün kala tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisinin verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli otellerin bulunduğu durumlarda otellerin kategori ve isimleri gezi hareketinden 48 saat önce Solis Turizm tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Solis Turizm tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dâhil olan şehir turları, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Solis Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Solis Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Solis Turizm misafirleri Solis Turizm sorumluluğundadır.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı GEST Travel yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Solis Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup Solis Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin müsait olması durumunda verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini TUR içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

ENDÜLÜS & MADRİD TURU

04.07.2020 - 11.07.2020
7 GECE 8 GÜN
Kişi Başı 1250.00 EURO
Tek Kişi 1600.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

4* Oteller

ULAŞIM BİLGİLERİ

04 Temmuz 2020

İstanbul/Malaga TK1305 08.10 - 11.55

11 Temmuz 2020

Madrid/İstanbul TK1858 11.55 - 17.10