DALMAÇYA KIYILARI & BUDAPEŞTE

1.GÜN 16 NİSAN İSTANBUL – PODGORICA – BUDVA - KOTOR

Sabah Saat 05:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Solis Turizm kontuarında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini ardından Türk Havayollarının TK1085 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:00’da Podgorica’ya hareket. Yerel saat ile 08:50’de Başkent Podgorica’ya varış. Rehberimiz sizi alanda karşılayacaktır. Grubumuzun toplanmasının ardından Budva’ya doğru hareket ediyoruz. Budva da önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St.Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz. Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Sonrasında Kotor’a doğru hareket ediyoruz. Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St.Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St.Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir. Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından öğlen yemeğini yerel bir restoranda alacağız. Yemek sonrasında otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

2.GÜN 17 NİSAN KOTOR - DUBROVNIK

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Dubrovnik’e hareket ediyoruz. Varışın ardından surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağımız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından buluşma ve otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

3.GÜN 18 NİSAN DUBROVNIK – SPLIT

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Split’e hareket. Yol üzerinde Bosna-Hersek sınırını geçerek eski bir Türk köyü olarak bilinen Poçiteli ziyaret ediyoruz. Bütün tarihi dokusunu koruyan ve 16.yy Osmanlı tarafından yapılan köyde çok güzel fotoğraflar çekme imkanımız olacak. Ardından Mostar’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından ilk olarak Mostar Köprüsünü göreceğiz. 1557 yılında Mimar Hayreddin tarafından yapılan köprü bir Osmanlı Mimarisinin şaheseri olarak görülüyordu fakat köprü 90’lı yılların başında yaşanan iç savaşta Hırvat topçularının bombalamasıyla yıkılmıştı. Köprü 2004 yılında ülkemizin büyük katkılarıyla yeniden inşaa edilerek hizmete açılmıştır. Koski Mehmet Paşa Camii görüyoruz. Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından Split’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Split Dalmaçya'nın en büyük ve en önemli şehri olup ayrıca Dalmaçya bölgesinin de idari merkezidir. Balkan Yarımadası ve Adriyatik Denizi'nin doğu sahilinde küçük bir yarımada üzerine kurulmuştur ve Hırvatistan'ın (Zagreb'ten sonra) 2. büyük şehridir. Dünya Kültür Miras Listesi, UNESCO listesine (Diokletianus Sarayı yapımı: 3. yüzyıl sonu ile 4. yüzyıl başı) ile 1979'da girmiştir. Split’te doğan ve Roma'yı ilk defa 2 ye bölerek (doğu-batı) tetrarşi dönemini getiren Roma imparatoru Diocletianus sarayını Split'te yaptırmıştır. Şehir tarihi kalıntıları, Salona Harabeleri, Trogir UNESCO şehri, denizi, marinaları, 1700 senelik Dieklotianus sarayı, alışveriş dükkanları, kafeleri, cruise limanı, adaları ile Akdeniz Kıyısında çok turistik bir şehirdir. Varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Diocletian Sarayı, Aziz Domnius Katedrali, Diocletian Mozelesi ve Jupiter Tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Verilecek olan serbest zamanda Liman bölgesinde ki kafelerde şehrin keyfini çıkartabilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN 19 NİSAN SPLIT – ZADAR

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Zadar’a hareket. Yolculuğumuz Dalmaçya Kıyı şeridini takip ederek yaklaşık 4 saat sürecektir. Küçük bir yarımada üzerine kurulu olan Zadar Hırvatistan’ın en eski şehirlerinden biridir. Varışımızın ardında yapacağımız şehir turunda Aziz Donat Kilisesi, Zadar Katedrali ve Milli Meydan görülecek yerler arasındadır. Ayrıca şehrin en ünlü caddesi olan Kalelargayı göreceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN 20 NİSAN ZADAR – RIJEKA

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve rehberimizin belirleyeceği saatte Rijeka’ya hareket. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Rijeka Adriyatik denizinin bir girintisi olan Kvarner Körfezinde kurulmuş bir şehirdir ve günümüzde Hırvatistan’ın en büyük liman kenti özelliğini taşımaktadır. Varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda Barok Mimarisi tarzında inşaa edilmiş Saat Kulesi,Türkevi,Sırp Otodoks Kilisesi,Adrija Sarayı ve ünlü Korzo caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve odaların alınmasının ardından İstra Yarımadasında Pula ve Rovinj şehirleri turuna çıkıyoruz. İstra yarımadası Hırvatistan’daki İtalya olarak ün yapmış bir bölgedir. Nüfusun %10’unu İtalyanlar oluşturmaktadır. Kendinizi İtalya’da geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. İlk durağımız Pula olacak. İstra yarımadasının en büyük şehri ve idari merkezi olan Pula’da 3.yy beri şehri simgesi durumunda olan ve günümüzde halen festivaller ve sanat etkinlikleri için kullanılan Roma’da ki Kolezyum’un küçük bir kopyası olan Pula Arenayı göreceğiz. Ayrıca Antik Roma döneminden kalma Augustus Tapınağı ve çifte kapı ile Pula Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından yarım adanın diğer bir şehri olan Rovinj hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 yıllık bir şehir olan Rovinj Roma ve Venedik egemenliğinde kalmış 7 kapılı şehir olarak ta bilinmektedir. Günümüzde bu kapıların sadece 3 tanesi ayakta kalabilmiştir. Şehirde göreceğimiz en önemli eser Azize Euphemia Katedrali'dir. Efsaneye göre İstanbul'da doğan Euphemia, Hristiyanlığın yasak olduğu dönemde Hristiyan olduğu için öldürülmüştür. Bizans'ın Hristiyanlığı kabulünden sonra azize ilan edilen Euphemia'nın lahdinin su üzerinde yüzerek Rovinj kıyısına vurduğu ve burada bulunan St.George katedralinin yeniden inşa edilerek Azize Euphemia Katedrali adını aldığı kabul edilmektedir. Bu şekilde Euphemia şehrin azizesi ve koruyucusu olmuştur. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN 21 NİSAN RIJEKA – ZAGREB

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması, rehberimizin belirleyeceği saatte Zagreb'e hareket. Eski Yugoslavya’nın gözde şehirlerinden ve şu an Hırvatistan’ın başkenti olan Zagreb’ varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile beklentilerinizden çok daha güzel bir kent olan Zagreb, aynı zamanda eğlenceli hayatı ile de ünlüdür. Zagreb'de, öncelikle Mirogoj Park Mezarlığı'nı ve burada bulunan heykelleri, Zagreb Katedralini, Dolac Pazar’ını, Zagreb'in sembolü St. Mark Kilisesi'ni, Lotrseak Kulesi’ni, St Catherine Kilisesi'ni gezeceğiz. Taş Kapı ‘da ise dileyen misafirlerimiz dilekleri için mum yakabilirler. Dünya'da sadece Zagreb'te öğle saati Lotrscak tepesinden atılan top ile duyurulmaktadır. At nalı şeklinde birçok güzel parkı ile ünlü olan Zagreb'in en ünlü aynı zamanda da Avrupa'nın en eski parkı olan Maksimir'i gezeceğiz. Arkeoloji Müzesi, Ulusal Müze, Hükümet binaları da dışarıdan göreceğimiz önemli yerlerden bazılarıdır. Yerel bir restoranda alacağımız öğlen yemeğinin ardından otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam müzikli ve yemekli Hırvat Gecesi turu için rehberimizin belirttiği saatte otelden hareket. Geceleme otelimizde.

7.GÜN 22 NİSAN ZAGREB – BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması, rehberimizin belirleyeceği saatte Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Macaristan’ın en çok tercih edilen ve en gözde sayfiye yerlerinden biri olan Balaton Gölü’nde ihtiyaç ve fotoğraf molası verilecektir. Sonrasında Budapeşte’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz.17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuz için rehberimizin belirleyeceği saatte otelden hareket. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve Geceleme otelimizde.

8.GÜN 23 NİSAN BUDAPEŞTE

Öncelikle bugün 23 Nisan 2020 Türkiye’miz için en önemli tarihlerinden biri olan TCBMM kuruluşunun ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 100. yılı. Tüm Ülkemize ve misafirlerimize kutlu olsun. Sabah kahvaltı sonrası Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü Estergon Kalesi, Visegrad ve Szendetre turu için otelden hareket. Turumuzun ilk durağı Estergon’a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini, muhteşem tuna manzarasını ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Estergon Bazilikasını görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan yerel bir restoranda alıyoruz. Alışveriş için Szendetre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Tuna Nehri tekne gezisi için rehberimizin belirleyeceği saatte otelden hareket ediyoruz. Avrupa’nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte’yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan kendinizi büyüleyici bir şehrin içinde kaybolmuş gibi hissedeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

9.GÜN 24 NİSAN BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Budapeşte Havalimanına transfer. Öğlen saat 13:55’te Türk Havayollarının TK1034 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Saat 16:55’te İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Yok!

NOTLAR VE GENEL ŞARTLAR
Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Solis Turizm turun kalkışına en geç 21 gün kala tarafınıza bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisinin verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli otellerin bulunduğu durumlarda otellerin kategori ve isimleri gezi hareketinden 48 saat önce Solis Turizm tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Solis Turizm tarafından bilgi verilecektir.

Tur programında dâhil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dâhil olan şehir turları, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Solis Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Solis Turizm bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Solis Turizm misafirleri Solis Turizm sorumluluğundadır.

Normal pasaportlarda pasaport veriliş tarihinin 10 seneden daha fazla, diğer pasaport tiplerinde ise 5 seneden daha fazla olması durumunda, seyahate katılacak kişinin geçerli vizesi olsa dahi, yurt dışına çıkamaz ve pasaporta vize alım işlemi yapılamaz. Lütfen pasaport bilgi ve detaylarınızı kontrol ediniz.

Pasaport polisi Türkiye gümrüklerinden çıkış yapılırken, Türk Vatandaşlarından veya Yabancı uyruklu vatandaşlardan veya geçerli vizesi olan pasaportu olsa dahi, tüm pasaport tipleri için, (Umuma Mahsus, Hususi Damgalı, Hizmet Damgalı, Diplomatik) seyahat tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerlilik şartı aramaktadır. Bu sebeple 6 aydan az geçerliliği olan pasaportlara acentemiz tarafımızdan onay verilmemektedir.6 aydan az geçerliliği olan pasaport sahiplerinin tura katılamamalarından dolayı GEST Travel yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur.

Solis Turizm geziye katılacak tüketicilerle, gemi, otel, taşıyıcı firmalar ve gezi ile ilgili diğer hizmetleri sunan her türlü üçüncü şahıs ile ve tüzel kişilikler nezdinde aracı konumundadır. Bu nedenle kendisine müracaat ile geziye kayıt olan tüketicilerin, Acente ile taşımayı üstlenen müesseseler arasında yapılmış anlaşmalar hilafına; gösterilen araç programlarında, saatlerde, yerlerinde hazır bulunmamasından, kara, hava ve deniz araçlarının her türlü gecikmelerinden, grev, terör, savaş ve savaş ihtimali bunlara veya benzer mücbir sebeplerden, ulaşım aracını kullananın kendi hatasından veya üçüncü kişilerin şahsi kusurlarından veya öngörülmez teknik hususlardan kaynaklanan her türlü aksaklıklardan, maddi, manevi hasarlı kazalardan konaklama eksik veya tesislerinin hatalı hizmetlerinden, Acente’nin işleten sıfatı olmaması nedeni ile mevcut sorumluluğu bulunmadığını, asli fail gibi doğrudan doğruya sorumlu olmadığını taraflar bilmektedirler. 

Tüm gümrüklü yurtdışı çıkışlarında kalkış günü ilgili limanda tur hareket saatinden 3 saat önce hazır bulunulması gerekmektedir. Özellikle diğer şehirlerden iç hat uçuşu ile liman ya da havalimanlarına gelecek olan misafirlerin uçuş saatlerini limanda olunması gereken saate göre ayarlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı geç kalınma ve/veya durumunda tura katılamama sorumluluk yolcuya ait olup Solis Turizm’in yolcuya karşı herhangi bir tazminat yükümlülüğü yoktur. İlgili havayolunun online check in sitesi var ise, check in işlemlerini tur hareketinden 24 saat önce şahsen yapmaları tavsiye edilir. 

3 Kişilik odalar, otellerin müsait olması durumunda verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini TUR içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Solis Turizm sorumlu tutulamaz.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Tur – Alan – Tur Lideri - Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce satış danışmanınız tarafından mail ve sözlü olarak yapılacaktır.

Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu tura katılım için Türk pasaportlu yolculara vize uygulaması bulunmaktadır. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

DALMAÇYA KIYILARI & BUDAPEŞTE

16.04.2020 - 24.04.2020
8 GECE - 9 GÜN
Kişi Başı 1099.00 EURO
Tek Kişi 1449.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

4* Oteller

ULAŞIM BİLGİLERİ

16 Nisan 2020

İstanbul / Podgorica TK1085 08.00 - 08.50

24 Nisan 2020

Budapeşte / İstanbul TK1034 13.55 - 16.55