FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ

1.GÜN İSTANBUL – KAZABLANKA – FEZ

Gece saat 23.00’da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 01.30’da Kazablanka’ya hareket. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından yerel saat ile 04.30’da Kazablanka’ya varış. Alanda grubumuzu bekleyen aracımızla Fes’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından konaklama yapacağımız otele varışımızın ardından sabah kahvaltımızı otelde yapıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Ortaçağ kültürünün günümüz dünyasına kadar bozulmadan gelebilmiş en önemli Kenti kabul edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasının şehirlerinden biri olan Fes panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Borj tepesinden başlayacak olan şehir turumuzda Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti,Karouine Camisi,Neccarine çeşmesi ve Fez çarşısı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN FEZ

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Meknez Turu için otelden hareket. Yaklaşık 45 dakika süren yolculuğumuzun ardından Meknez’e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy kalan sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı görülecek yerler arasındadır. Verilecek olan serbest zamanın ardında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN FEZ – RABAT

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Başkent Rabat’a doğru hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski şehir görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN RABAT

Sabah kahvaltısının ardından Fas’ın Avrupa Kıtasına en yakın şehri olan Tanca Turu için otelden hareket. M.Ö 5. yüzyılda Kartacalılar tarafından kurulmuş olan ve bir dönem Berberiler ve Finikelilerin egemenliğinde kalan şehrin adı bir Berberi Tanrıçası olan Tingis’ten gelmektedir. Cebelitarık Boğazı’nın güney kıyısında yer alan Tanca Fas’ın ve Afrika Kıtasının Avrupa’ya en yakın şehridir ve İspanya’ya çok yakın olması nedeniyle İspanyol kültürünün etkisi çok fazla hissedilmektedir. Tanca turumuzda Medina Bölgesi, Büyük Camii, Grand Socco, Fransa Meydanı, Dar el Makhzen görülecek yerlere arasındadır. Ayrıca meydanlarda, sokak aralarında pek çok Avrupai dükkân ve kafelerde hediyelik alışverişinizi yapıp kahvelerinizi yudumlayarak bu büyülü şehrin tadını çıkarma imkanı bulacaksınız. Tur bitimi Rabat’ta ki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN RABAT - KAZABLANKA – MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Marakeş’e doğru hareket. Yol üzerinde Kazablanka turumuzu yapıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı büyülü bir his yaratacaktır. Tur bitimi Marakeş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Tur bitimi otelimizde transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Essaouira Turu için otelden hareket. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengârenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkânlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Atlas Dağları Turu için otelden hareket. 4X4 araçlarla güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü ve kıyısı görülecektir. Tur Marakeş’e döneceğiz, Arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam enfes yemekleri, atlı şovları, müzikleri ve dans şovlarıyla ünlü Chez Ali gece turumuzu yapıyoruz. Tur bitimi otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN MARAKEŞ – KAZABLANKA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 16.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Programda Belirtilen Turlar Dahildir. Ekstra Tur Satışı Yoktur.

         GENEL UYARILAR & NOTLAR

 • Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, müze ve ören yeri gibi program dahilinde olan yerlerin kapalı olma durumuna göre günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 • Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
 • Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
 • Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.
 • Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
 • Otellerde genellikle check-in saati 14.00 (bazı ülkelerde 15.00’dır), check-out saati 10.00’dur. (bazı ülkelerde 09.00’dur)
 • Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilebilir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
 • Uçaksız olarak paket turu satın almak isteyen misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi varış günü yapılan şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Ayrıca uçaksız olarak paketi satın alan misafirlerin turun kalkışından önce mutlaka acentaya bilgi vermesi gerekmektedir.
 • Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg.’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Solis Turizm sorumluluğunda değildir.
 • Kayıt esnasında mutlaka pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarası doğru olarak verilmelidir veya sisteme doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 • Vizeli turlarımızda Solis Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Solis Turizm'in sorumluluğunda değildir.
 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.(İstisnai durumlarda acenta olarak bu konuda misafirlerimize yardımcı olabiliriz.)
 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
 • Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.
 • Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun(üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her havayolu ve her uçuş için mil garantisi verilmez.
 • Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Solis Turizm havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır ve Lahey Protokolüne tabidir. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Solis Turizm hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 • Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir. Paketinize dahil olan havayolu hizmetleri için acentenizden bilgi alınız.

FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ

12-19 Eylül 2020
7 Gece 8 Gün
Kişi Başı 1299.00 EURO
Tek Kişi 1449.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

FEZ 4* OTEL 2 GECE

RABAT 4* OTEL 2 GECE 

MARAKES 4* OTEL 3 GECE

ULAŞIM BİLGİLERİ

AIR ARABIA HAVAYOLLARI

IST/CMN 01:30 - 04:25

CMN/IST 16:55 - 23:20