FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ

1.GÜN İSTANBUL – KAZABLANKA – FEZ

19 Nisan’da akşam saat 23.00’da Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından 20 Nisan’da Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 01.30’da Kazablanka’ya hareket. Yaklaşık 5 saat süren yolculuğun ardından yerel saat ile 03.30’da Kazablanka’ya varış. Alanda grubumuzu bekleyen aracımızla Fes’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat süren yolculuğun ardından konaklama yapacağımız otele varışımızın ardından sabah kahvaltımızı otelde yapıyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte Ortaçağ kültürünün günümüz dünyasına kadar bozulmadan gelebilmiş en önemli Kenti kabul edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasının şehirlerinden biri olan Fes panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Borj tepesinden başlayacak olan şehir turumuzda Mellah Musevi Mahallesi ve Andalous semti,Karouine Camisi,Neccarine çeşmesi ve Fez çarşısı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN FEZ

Sabah kahvaltısının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Meknez Turu için otelden hareket. Yaklaşık 45 dakika süren yolculuğumuzun ardından Meknez’e varış. Şehri çevreleyen 40 km lik surların içerisinde bulunan; 17.yy kalan sulama havuzu Agdal, Fas’ın en güzel şehir kapısı Bab Mansour, Molla İsmail Türbesi ziyareti ve El Hedim meydanı görülecek yerler arasındadır. Verilecek olan serbest zamanın ardında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN FEZ – RABAT

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Başkent Rabat’a doğru hareket. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda Kraliyet Saray Kompleksi, II. Hasan kulesi, Muhammet V Türbesini, Şehir surlarını, Kasbah Oudaia Kalesi ve eski şehir görülecek olan yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.GÜN RABAT

Sabah kahvaltısının ardından Fas’ın Avrupa Kıtasına en yakın şehri olan Tanca Turu için otelden hareket. M.Ö 5. yüzyılda Kartacalılar tarafından kurulmuş olan ve bir dönem Berberiler ve Finikelilerin egemenliğinde kalan şehrin adı bir Berberi Tanrıçası olan Tingis’ten gelmektedir. Cebelitarık Boğazı’nın güney kıyısında yer alan Tanca Fas’ın ve Afrika Kıtasının Avrupa’ya en yakın şehridir ve İspanya’ya çok yakın olması nedeniyle İspanyol kültürünün etkisi çok fazla hissedilmektedir. Tanca turumuzda Medina Bölgesi, Büyük Camii, Grand Socco, Fransa Meydanı, Dar el Makhzen görülecek yerlere arasındadır. Ayrıca meydanlarda, sokak aralarında pek çok Avrupai dükkân ve kafelerde hediyelik alışverişinizi yapıp kahvelerinizi yudumlayarak bu büyülü şehrin tadını çıkarma imkanı bulacaksınız. Tur bitimi Rabat’ta ki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN RABAT - KAZABLANKA – MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelden Marakeş’e doğru hareket. Yol üzerinde Kazablanka turumuzu yapıyoruz. Panoramik şehir turumuzda Anfa & Ain Diab, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, 1986-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II camii Dünyanın en büyük ilk üç camisi içindedir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı büyülü bir his yaratacaktır. Tur bitimi Marakeş’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik şehir turumuzda Anıtsal Koutoubia Camii, Fas işi mozaik ve ahşap süslemelerle bezeli Bahia Sarayı, Saadian Türbeleri ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Menara Bahçeleri görülecek yerler arasındadır. Geleneksel dev bir labirenti andıran Marakeş çarşısının tüm geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, deri dabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşacaksınız. Öğle yemeğinden sonra (serbest). Günümüz, Afrika`daki en hareketli şehir meydanı Jamaa El Fna Meydanı ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde mevcut ender meydanlardan birisidir. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, Hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jamaa El Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Tur bitimi otelimizde transfer. Odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Essaouira Turu için otelden hareket. Atlas Okyanusu kıyısında yer alan, yıllar öncesinin Bodrum’unu andıran dünyaca meşhur eski Portekiz şehri Essaouira Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve balıkçı limanı gezilecek, eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medinanın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri bir çok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. 18.yy'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlarından Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and Gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengârenk tablolar, tarihi ve canlı çarşısındaki dükkânlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.GÜN MARAKEŞ

Sabah kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Atlas Dağları Turu için otelden hareket. 4X4 araçlarla güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü ve kıyısı görülecektir. Tur Marakeş’e döneceğiz, Arzu eden misafirlerimiz Marakeş çarşısının dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam enfes yemekleri, atlı şovları, müzikleri ve dans şovlarıyla ünlü Chez Ali gece turumuzu yapıyoruz. Tur bitimi otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN MARAKEŞ – KAZABLANKA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Kazablanka Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayollarının tarifeli seferi ile saat 15.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

Ekstra Tur Yoktur.

FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ

20.04.2020 - 27.04.2020
7 Gece 8 Gün
Kişi Başı 1299.00 EURO
Tek Kişi 1449.00 EURO
FİYAT VE HİZMET DETAYLARI
OTELLER

FEZ 4* OTEL 2 GECE

RABAT 4* OTEL 2 GECE 

MARAKES 4* OTEL 3 GECE

ULAŞIM BİLGİLERİ

AIR ARABIA HAVAYOLLARI

20.04.2020 IST/CMN 01:30 - 03:25

27.04.2020 CMN/IST 15:55 - 23:20